Materialize Framework (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (20 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Help
fa: راهنما

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: (active tab)
fa: (لبه فعال)

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
