Materialize Framework (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Help
fr: Aide

en: Last post
fr: Dernière contribution

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Topics
fr: Sujets

en: Posts
fr: Contributions

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale
