Materialize Framework (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Content
id: Konten

en: Comments
id: Komentar

en: Help
id: Bantuan

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: You are here
id: Anda di sini

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: Sidebar second
id: Sidebar kedua
