Materialize Framework (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Help
tr: Yardım

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: You are here
tr: Buradasınız

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun
