Math Field (7.x-1.0-beta1) - en to es translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
es: Prefijo

en: Suffix
es: Sufijo

en: Fields
es: Campos

en: Scale
es: Escala

en: Text field
es: Campo de texto

en: Precision
es: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
es: El número total de dígitos que se almacenan en la base de datos, incluyendo los situados a la derecha del decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
es: El número de dígitos a la derecha de la coma decimal.

en: Decimal marker
es: Marcador decimal

en: Decimal point
es: Coma decimal

en: Comma
es: Coma

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
es: Defina un texto que se debe anteponer al valor, como '$ ' o '&euro; '. Déjela en blanco para no anteponer nada. Separe el singular del plural con una barra vertical ('libra|libras').

en: Read-only
es: Sólo lectura

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
es: Defina un texto como sufijo del valor, como ' m', ' kb/s'. Dejelo en blanco para no anteponer nada. Separe el singular del plural con una barra vertical ('libra|libras').
