Math Field (7.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Fields
gl: Campos

en: Scale
gl: Escala

en: Text field
gl: Campo de texto

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Decimal marker
gl: Marca de decimal

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Comma
gl: Coma

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina un texto que se debe antepoñer o valor, como '$ ' ou '&euro; '. Déxea en branco para non antepoñer nada. Separe o singular do plural cunha barra vertical ('libra|libras').

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
gl: Defina unha cadena como sufixo do valor, como «m», «kb/s». Deixe en branco para non utilizar ningunha. Separe o singular e o plural cunha barra vertical («libra|libras»).
