Math Field (7.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Fields
ar: الحقول

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Text field
ar: خانة نصية

en: Precision
ar: الدقة

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ar: العدد الإجمالي للأرقام التي يمكن تخزينها في قاعدة البيانات، بما في ذلك الأرقام على يمين الفاصلة العشرية.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ar: عدد الأرقام بعد الفاصلة.

en: Decimal marker
ar: الفاصلة العشرية

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Comma
ar: فاصلة

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
ar: تعريف نص يجب أن يتقدم القيمة، مثل 'م' أو 'كيلوبت/ثانية'. اتركه فارغا في حال لا شيء. افصل قيم المفرد والجمع بإشارة عصا ('4جنيه|جنيهات').
