Math Field (7.x-1.0-beta2) - en to et translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
et: Eesliide

en: Suffix
et: Järelliide

en: Fields
et: Väljad

en: Scale
et: Skaleerimine

en: Text field
et: Tekstiväli

en: Precision
et: Täpsus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
et: Kogu andmebaasi salvestatava numbri pikkus koos komakohast paremale jäävate numbritega.

en: The number of digits to the right of the decimal.
et: Numbrite arv komakohast paremal.

en: Decimal marker
et: Komakoha tähis

en: Decimal point
et: punkt

en: Comma
et: koma

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
et: Määra väärtusele eesliide, näiteks '$' või '&euro;'. Jäta tühjaks, kui pole vaja. Eralda ainsus ja mitus vormid püstkriipsuga (nael|naela).

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
et: Määra väärtusele järelliide, näiteks 'm', 'kb/s'. Jäta tühjaks, kui pole vaja. Eralda ainsus ja mitmus vormid püstkriipsuga (nael|naela).
