Math Field (7.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Scale
hi: पैमाना

en: Precision
hi: सूक्ष्मता

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hi: डेटाबेस में स्टोर करने के लिए अंकों की कुल संख्या, जिसमें दशमलव के दाईं ओर अंक भी शामिल हैं।

en: The number of digits to the right of the decimal.
hi: दशमलव के दाईं ओर अंकों की संख्या।

en: Decimal marker
hi: दशमलव निशान

en: Decimal point
hi: दशमलव बिंदु

en: Comma
hi: अल्पविराम
