Math Field (7.x-1.0-beta2) - en to hr translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Fields
hr: Polja

en: Scale
hr: Skaliraj

en: Text field
hr: Polje teksta

en: Precision
hr: Preciznost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
hr: Ukupan broj znamenki koje će se spremati u bazu podataka, uključujući i one desno od decimalnog zareza.

en: The number of digits to the right of the decimal.
hr: Broj znamenki desno od decimalnog zareza.

en: Decimal marker
hr: Decimalna oznaka

en: Decimal point
hr: Decimalna točka

en: Comma
hr: Zarez

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hr: Odredite strunu koja će biti prefiks ove vrijednosti, poput '$ ' or '&euro; '. Ostavite praznim ako ne želite prefiks. Razdvojite vriejdnosti jednine i množine s znakom cijev ('funta|funte').

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
hr: Odredite strunu koja će biti dodana iza vijednosti (sufiks), poput ' m', ' kb'. Ostavite praznim ukoliko ovo ne želite. Razdvojite vrijednosti jednine i množine s znakom cijevi (metar|metara).
