Math Field (7.x-1.0-beta2) - en to jv translation catalogue (12 entries)

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Fields
jv: Field

en: Scale
jv: Skala

en: Text field
jv: Field tèks

en: Precision
jv: Ketepatan

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
jv: Junlah digit kanggo disimpen nang database, kalebu jumlah angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
jv: Jumlah digit angka nang sebelah kanan tandha desimal.

en: Decimal marker
jv: Tandha desimal

en: Decimal point
jv: Titik desimal

en: Comma
jv: Koma

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
jv: Gawé a tembung sing awalané kayata '$ ' utāwā '&euro; '. Kosongna yén ora ana. Singel lan jamak dipisahaké tandha pipa ('pound|pounds).
