Math Field (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (11 entries)

en: Fields
sv: Fält

en: Scale
sv: Skala

en: Text field
sv: Textfält

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
sv: Det totala antalet siffror att lagra i databasen, inklusive de till höger om decimalen.

en: The number of digits to the right of the decimal.
sv: Antalet siffror till höger om decimalen.

en: Decimal marker
sv: Decimaltecken

en: Decimal point
sv: Decimalkomma

en: Comma
sv: Komma

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
sv: Ange en sträng som skall sättas in före värdet, till exempel "$" eller  "&euro;". Utelämna för tomt värde. Separera enstaka och flerfaldiga värden med ett stående streck ("krona|kronor").

en: Read-only
sv: Skrivskyddad

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
sv: Ange en sträng som skall sättas in efter värdet, såsom "m" eller "kb/s". Utelämna för tomt värde. Separera enstaka och flervärdiga värden med ett stående streck ("krona|kronor").
