Math Field (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Fields
fi: Kentät

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fi: Tietokantaan tallennettavien numeroiden kokonaismäärä, sisältäen desimaalipilkun oikealla puolella olevat numerot.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Decimal marker
fi: Desimaalimerkki

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Comma
fi: Pilkku

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fi: Määrittele merkkijono joka liitetään etuliitteeksi arvoon, esimerkiksi '$' tai '&euro;'. Jätä tyhjäksi jos et halua käyttää etuliittettä. Erottele yksikkö- ja monikkomuodot putkimerkillä ('pauna|paunaa').

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fi: Määrittele merkkijono, jota käytetään arvon päätteenä; esimerkiksi 'm' tai 'kb/s'. Voit jättää myös tyhjäksi. Erota yksikkö- ja monikkomuodot putkimerkillä ('metri|metriä'.)
