Math Field (7.x-1.0) - en to he translation catalogue (11 entries)

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Fields
he: שדות

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Precision
he: דיוק

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
he: סך כל הספרות לשמירה במסד הנתונים, כולל הספרות מימין לנקודה.

en: The number of digits to the right of the decimal.
he: מספר הספרות מימין לנקודה.

en: Decimal marker
he: סמן עשרוני

en: Decimal point
he: נקודה עשרונית

en: Comma
he: פסיק
