Math Field (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Fields
pl: Pola

en: Scale
pl: Skala

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Precision
pl: Dokładność

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr przechowywanych w bazie, włączając w to cyfry znajdujące się w części ułamkowej.

en: The number of digits to the right of the decimal.
pl: Ilość cyfr po przecinku.

en: Decimal marker
pl: Separator części ułamkowej

en: Decimal point
pl: Separator dziesiętny

en: Comma
pl: Przecinek

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
pl: Przedrostek jaki ma być wstawiany przed wartością pola, na przykład '$' lub '&euro; '. Pozostawienie pustego pola oznacza brak przedrostka. Formę pojedynczą i mnogą należy oddzielić znakiem pionowej kreski ('funt|funtów').

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
pl: Sufiks jaki ma być dopisany za polem, na przykład 'kbps' lub 'pln'. Pozostawienie pustego pola oznacza brak sufiksu. Formę pojedynczą i mnogą należy oddzielić znakiem pionowej kreski ('złoty|złotych').
