Math Field (7.x-1.0) - en to cs translation catalogue (10 entries)

en: Fields
cs: Pole

en: Text field
cs: Textové pole

en: Precision
cs: Přesnost

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
cs: Celkový počet míst pro ukládání do databáze, včetně míst za desetinnou čárkou.

en: The number of digits to the right of the decimal.
cs: Počet míst za desetinnou čárkou.

en: Decimal marker
cs: Oddělovač desetinných míst

en: Decimal point
cs: Desetinná tečka

en: Comma
cs: Čárka

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který má předcházet hodnotě, například '$ ' nebo '&euro; '. Množné a jednotné číslo oddělte svislou čárou ('koruna|koruny'). Pole je možné nechat prázdné.

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
cs: Zadejte řetězec, který bude připojen k hodnotě. Např. 'm', ' kb/s'. Nezdáte-li nic, nic se nezobrazí. Jednotné a množné číslo oddělte svislítkem ('libra|libry').
