Math Field (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Fields
da: Felter

en: Scale
da: Skalér

en: Text field
da: Tekstfelt

en: Precision
da: Præcision

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
da: Det samlede antal cifre som skal gemmes i databasen, inklusive dem til højre for kommaet.

en: The number of digits to the right of the decimal.
da: Antal cifre til højre for kommaet.

en: Decimal marker
da: Decimalmarkør

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Comma
da: Komma

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
da: Angiv en tekststreng som skal vises før værdien, som f.eks. '$' eller '&euro;'. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker at vise en tekststreng før værdien. Adskil ental og flertal med en lodret streg ('krone|kroner').

en: Read-only
da: Skrivebeskyttet

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
da: Indtast en tekststreng som skal vises efter værdien, f.eks. 'm' eller 'kb/s'. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker at vise en enhed eller endelse. Adskil entals- og flertalsværdier med en lodret streg ('byte|bytes').
