Math Field (7.x-1.0) - en to lt translation catalogue (13 entries)

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Scale
lt: Mastelis

en: Text field
lt: Teksto laukelis

en: Precision
lt: Tikslumas

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
lt: Bendras duomenų bazėje išsaugomas skaitmenų kiekis, įskaitant skaitmenis po kablelio.

en: The number of digits to the right of the decimal.
lt: Simbolių kiekis dešinėje kablelio pusėje.

en: Decimal marker
lt: Dešimtimis žymeklis

en: Decimal point
lt: Dešimtainis taškas

en: Comma
lt: Kablelis

en: Read-only
lt: Tik skaitymui

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
lt: Nurodykite eilutę, kuri turi būti priesagoje, pvz. ' m', ' kb/s'. Nieko nenurodyti - palikti tuščią. Vienaskaitos ir daugiskaitos reikšmes atskirti vertikaliu brūkšniu ('kilogramas|kilogramai').
