Math Field (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Fields
nl: Velden

en: Scale
nl: Schalen

en: Text field
nl: Tekstveld

en: Precision
nl: Precisie

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
nl: Het totaal aantal cijfers om op te slaan in de database, inclusief de cijfers achter de komma.

en: The number of digits to the right of the decimal.
nl: Het aantal cijfers achter de komma.

en: Decimal marker
nl: Decimaal scheidingsteken

en: Decimal point
nl: Decimaalteken

en: Comma
nl: Komma

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$ ' or '&euro; '. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
nl: Kies een tekenreeks die voor de waarde geplaatst moet worden, zoals '$' of '&euro;'. Leeglaten om niet te gebruiken. Scheid enkelvoud en meervoud van elkaar met een verticale streep ('pond|ponden').

en: Read-only
nl: Alleen-lezen

en: Define a string that should be suffixed to the value, like ' m', ' kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
nl: Kies een tekenreeks die achter de waarde geplaatst moet worden, zoals 'm' of 'kb/s'. Leeglaten om niet te gebruiken. Scheid enkelvoud en meervoud van elkaar met een verticale streep ("euro|euro's").
