Matomo Analytics (7.x-2.11) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Value
da: Værdi

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Page
da: Side

en: Footer
da: Sidefod

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
da: @module (<span class="admin-disabled">deaktiveret</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
da: @module (<span class="admin-enabled">aktiveret</span>)

en: HTTP request status
da: HTTP forespørgselsstatus

en: Fails
da: Mislykkes

en: Your system or network configuration does not allow Drupal to access web pages, resulting in reduced functionality. This could be due to your webserver configuration or PHP settings, and should be resolved in order to download information about available updates, fetch aggregator feeds, sign in via OpenID, or use other network-dependent services.
da: Din system- eller netværkskonfiguration gør det umuligt for Drupal at få adgang til andre sites, hvilket nedsætter funktionaliteten. Det kan skyldes konfigurationen af din webserver eller PHP-indstillinger, og bør rettes, så du kan hente information om opdateringer, hente nyhedsfeeds, logge ind med OpenID og bruge andre netværksbaserede tjenester.
