Matomo Drupal Reports (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Country
ja: 国

en: Save
ja: 保存

en: Region
ja: リージョン

en: Keywords
ja: キーワード

en: Last month
ja: 先月

en: Statistics
ja: 統計

en: Filter
ja: フィルター

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: City
ja: 市区町村

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Last week
ja: ここ1週間

en: Last year
ja: ここ1年

en: Websites
ja: ウェブサイト

en: The validation of "@url" failed with error "@error" (HTTP code @code).
ja: "@url" の検証が "@error" で失敗しました。（HTTPコード @code）

en: Reports on your website visitors, your popular pages, the search engines keywords they used... and so much more.
ja: サイト訪問者に関すること（人気のあるページ、使用した検索エンジンのキーワード、等々）をレポートします。

en: Outlinks
ja: 外部リンク
