Matomo Drupal Reports (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Country
fr: Pays

en: Save
fr: Enregistrer

en: Region
fr: Région

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Last month
fr: Mois dernier

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Filter
fr: Filtrer

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: City
fr: Ville

en: Token auth
fr: Jeton d'authentification ("token auth")

en: Today
fr: Aujourd'hui

en: Yesterday
fr: Hier

en: Campaigns
fr: Campagnes

en: Last week
fr: Semaine dernière

en: Last year
fr: Année dernière

en: Websites
fr: Sites web

en: Outlinks
fr: Liens sortants

en: Search Engines
fr: Moteurs de recherche

en: Goals
fr: Objectifs

en: Allowed sites
fr: Sites autorisés

en: List sites you want restrict your users access to.
fr: Listez les sites auxquels vous souhaitez restreindre l'accès à vos utilisateurs.

en: The URL to your Matomo base directory. Example: "http://www.example.com/matomo/".
fr: L'URL de votre répertoire de base Matomo. Exemple : "http://www.example.com/matomo/".
