Matrix field (7.x-2.0) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Value
ar: القيمة

en: None
ar: لا شيء

en: Required
ar: ضروري

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: Custom
ar: مخصص

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: Fields
ar: الحقول

en: Average
ar: متوسط

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Rows
ar: صفوف

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Columns
ar: أعمدة

en: Sum
ar: المجموع
