Matrix field (7.x-2.0) - en to bo translation catalogue (24 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: None
bo: མེད།

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Number of columns
bo: བསྟར་བའི་གྲངས

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Field type
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་རིགས

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Configuration
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Rows
bo: ཕྲེང

en: Allowed values list
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་ཐོབ་གྲངས་ཀྱི་ཐོ

en: Select list
bo: མིང་ཐོ་གདམ་པ

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Row
bo: ཕྲེང

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ
