Matrix field (7.x-2.0) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Title
da: Titel

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Value
da: Værdi

en: None
da: Ingen

en: Required
da: Obligatorisk

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Number of columns
da: Antal kolonner

en: Custom
da: Tilpasset

en: Field type
da: Felttype

en: Fields
da: Felter

en: Average
da: Gennemsnit

en: Number of rows
da: Antal rækker

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Maximum
da: Maksimum

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Rows
da: Rækker

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: Select list
da: Valgliste

en: Calculation
da: Beregning

en: Columns
da: Kolonner

en: Column
da: Kolonne

en: Radio buttons
da: Radioknapper

en: Row
da: Række

en: exposed
da: blotlagt

en: Allowed values function
da: Funktion til tilladte værdier
