Matrix field (7.x-2.0) - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Suffix
hr: Sufiks

en: Value
hr: Vrijednost

en: None
hr: Nema

en: Required
hr: Nužno

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Fields
hr: Polja

en: Average
hr: Prosjek

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Configuration
hr: Postavke

en: Rows
hr: Redovi

en: Allowed values list
hr: Popis dopuštenih vrijednosti

en: Select list
hr: Lista odabira
