Matrix field (7.x-2.0) - en to ka translation catalogue (14 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Suffix
ka: სუფიქსი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: None
ka: არცერთი

en: Required
ka: სავალდებულო

en: Update
ka: განახლება

en: Number of columns
ka: სვეტების რაოდენობა

en: Field type
ka: ველის ტიპი

en: Fields
ka: ველები

en: Average
ka: საშუალო

en: Maximum
ka: მაქსიმუმი

en: Configuration
ka: კონფიგურაცია

en: Minimum
ka: მინიმუმი
