Matrix field (7.x-2.0) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Prefix
ku: پێشگر

en: Suffix
ku: پاشگر

en: Value
ku: نرخ

en: None
ku: هیچ

en: Required
ku: پێویستە

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Field type
ku: جۆری خانە

en: Maximum
ku: گەورەترین

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Minimum
ku: کەمترین
