Matrix field (7.x-2.0) - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Suffix
ne: प्रत्यय

en: Value
ne: मान

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Required
ne: आवश्यक

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Update
ne: अपडेट

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Field type
ne: क्षेत्र को किसिम

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Minimum
ne: न्युनतम
