Matrix field (7.x-2.0) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: Value
pl: Wartość

en: None
pl: Brak

en: Required
pl: Wymagane

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Custom
pl: Własne

en: Field type
pl: Typ pola

en: Fields
pl: Pola

en: Average
pl: Średnia

en: Number of rows
pl: Liczba wierszy

en: Textfield
pl: Pole tekstowe

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Rows
pl: Wiersze

en: Allowed values list
pl: Lista wartości dopuszczalnych

en: Select list
pl: Lista wyboru

en: Calculation
pl: Kalkulacja

en: Columns
pl: Kolumny

en: Column
pl: Kolumna

en: Radio buttons
pl: Przyciski radio

en: Row
pl: Wiersz

en: Sum
pl: Suma

en: exposed
pl: udostępniony

en: Cell
pl: Komórka

en: Change settings
pl: Zmień ustawienia

en: Allowed values function
pl: Funkcja określająca dozwolone wartości
