Matrix field (7.x-2.0) - en to sv translation catalogue (27 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Value
sv: Värde

en: None
sv: Ingen

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Custom
sv: Anpassad

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: Average
sv: Genomsnitt

en: Number of rows
sv: Antal rader

en: Textfield
sv: Textfält

en: Maximum
sv: Största

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Rows
sv: Rader

en: Allowed values list
sv: Lista med tillåtna värden

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: Calculation
sv: Beräkning

en: Minimum
sv: Lägsta

en: Columns
sv: Kolumner

en: Column
sv: Kolumn

en: Radio buttons
sv: Envalsknappar

en: Row
sv: Rad

en: Sum
sv: Summa

en: exposed
sv: exponerad

en: Allowed values function
sv: Funktion för tillåtna värden
