Matrix field (7.x-2.0) - en to th translation catalogue (17 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Value
th: ค่า

en: None
th: ไม่มี

en: Required
th: จำเป็น

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Field type
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Average
th: เฉลี่ย

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Rows
th: แถว

en: Allowed values list
th: รายการค่าที่อนุญาต

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Sum
th: ผลรวม
