Matrix field (7.x-2.0) - en to uk translation catalogue (31 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Value
uk: Значення

en: None
uk: Немає

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Number of columns
uk: Кількість стовпців

en: Custom
uk: Власний

en: Field type
uk: Тип поля

en: Fields
uk: Поля

en: Average
uk: Середнє

en: Number of rows
uk: Кількість рядків

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Maximum
uk: Максимум

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Rows
uk: Рядки

en: Allowed values list
uk: Список дозволених значень

en: Select list
uk: Список вибору

en: Calculation
uk: Підрахунки

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Columns
uk: Колонки

en: Check boxes
uk: Поля для позначок

en: Column
uk: Колонка

en: Radio buttons
uk: Радіо-кнопки

en: Row
uk: Рядок

en: Sum
uk: Сума

en: exposed
uk: розкритий

en: Allowed values function
uk: Дозволені значення функції

en: Rounding
uk: Округлення
