Matrix field (7.x-2.1) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Value
he: ערך

en: None
he: ללא

en: Required
he: נדרש

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Number of columns
he: מספר עמודות

en: Custom
he: מותאם

en: Field type
he: סוג שדה

en: Fields
he: שדות

en: Average
he: ממוצע

en: Number of rows
he: מספר שורות

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Maximum
he: מקסימום

en: Configuration
he: הגדרות

en: Rows
he: שורות

en: Allowed values list
he: רשימת ערכים מותרים

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Minimum
he: מינימום

en: Columns
he: עמודות

en: Column
he: עמודה

en: Row
he: שורה

en: Sum
he: סְכוּם

en: exposed
he: חשוף
