Matrix field (7.x-2.1) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Title
pt: Título

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Suffix
pt: Sufixo

en: Value
pt: Valor

en: None
pt: Nenhum

en: Required
pt: Obrigatório

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Number of columns
pt: Número de colunas

en: Custom
pt: Personalizado

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Fields
pt: Campos

en: Average
pt: Média

en: Number of rows
pt: Número de linhas

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Maximum
pt: Máximo

en: Configuration
pt: Configurações

en: Rows
pt: Linhas

en: Size of textfields
pt: Tamanho dos campos de texto.

en: Matrix Field
pt: Campo de Matriz

en: Defines field type for table with textfields.
pt: Define tipo de campo para tabela com campos de texto.

en: Allowed values list
pt: Lista dos valores permitidos

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Columns
pt: Colunas

en: Column
pt: Coluna

en: Radio buttons
pt: Botões de opções

en: Row
pt: Linha

en: Sum
pt: Soma

en: exposed
pt: exposto

en: Change settings
pt: Alterar configurações

en: Allowed values function
pt: Valores permitidos para função
