Matrix field (7.x-2.2) - en to ast translation catalogue (15 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: Value
ast: Valor

en: None
ast: Nengún

en: Required
ast: Requeríu

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Field type
ast: Triba de campu

en: Maximum
ast: Máximu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Rows
ast: Fileres

en: Allowed values list
ast: Llistáu de valores permitios

en: Select list
ast: Esbilla
