Matrix field (7.x-2.2) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Suffix
cy: Ôl-ddoddiadau

en: Value
cy: Gwerth

en: None
cy: Dim

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Number of columns
cy: Nifer o golofnau

en: Custom
cy: Addasu

en: Fields
cy: Meysydd

en: Average
cy: Cyfartaledd

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: Column
cy: Colofn

en: exposed
cy: agored
