Matrix field (7.x-2.2) - en to el translation catalogue (23 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Value
el: Αξία

en: None
el: Κανένα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Fields
el: Πεδία

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Rows
el: Γραμμές

en: Allowed values list
el: Λίστα επιτρεπόμενων τιμών

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Column
el: Στήλη

en: Row
el: Γραμμή

en: Sum
el: Άθροισμα
