Matrix field (7.x-2.2) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Value
hu: Érték

en: None
hu: Nincs

en: Required
hu: Szükséges

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Custom
hu: Egyéni

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Fields
hu: Mezők

en: Average
hu: Átlag

en: Number of rows
hu: Sorok száma

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Rows
hu: Sorok

en: Size of textfields
hu: Szövegmezők mérete

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Calculation
hu: Számítás

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Column
hu: Oszlop

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: Row
hu: Sor

en: Sum
hu: Összegzés

en: exposed
hu: felfedett

en: Cell
hu: Cella

en: Change settings
hu: Beállítások módosítása

en: Thirty
hu: Harminc

en: -none-
hu: -nincs-

en: Allowed values function
hu: Engedélyezett értékek funkciója

en: Rounding
hu: Kerekítés

en: Column %i
hu: %i. oszlop

en: Row %i
hu: %i. sor

en: More rows
hu: Több sor

en: More columns
hu: Több oszlop

en: Ten
hu: Tíz

en: Twenty
hu: Húsz

en: Forty
hu: Negyven

en: Fifty
hu: Ötven

en: Row @i
hu: @i. sor

en: Column @i
hu: @i. oszlop
