Matrix field (7.x-2.2) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Suffix
ro: Sufix

en: Value
ro: Valoare

en: None
ro: Nimic

en: Required
ro: Necesar

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Custom
ro: Personalizat

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Average
ro: Medie

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Maximum
ro: Maxim

en: Configuration
ro: Configurație

en: Rows
ro: Rânduri

en: Allowed values list
ro: Lista valori permise

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Calculation
ro: Calcul

en: Minimum
ro: Minim

en: Columns
ro: Coloane

en: Column
ro: Coloană

en: Radio buttons
ro: Butoane radio

en: Row
ro: Rând

en: Sum
ro: Sumă

en: exposed
ro: expus

en: Allowed values function
ro: Funcția values (valori) permisă
