Matrix field (7.x-2.2) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Value
ru: Значение

en: None
ru: Нет

en: Required
ru: Обязательно

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Custom
ru: Собственная

en: Field type
ru: Тип поля

en: Fields
ru: Поля

en: Average
ru: В среднем

en: Number of rows
ru: Количество позиций

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Maximum
ru: Максимум

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Rows
ru: Строки

en: Allowed values list
ru: Список допустимых значений

en: Select list
ru: Список выбора

en: Minimum
ru: Минимум

en: Columns
ru: Колонки

en: Column
ru: Колонка

en: Radio buttons
ru: Радиокнопки

en: Row
ru: Строка

en: Sum
ru: Сумма

en: exposed
ru: раскрыт

en: Change settings
ru: Изменить настройки

en: Allowed values function
ru: Разрешённые значения функции
