Matrix field (7.x-2.3) - en to gu translation catalogue (15 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Suffix
gu: પ્રત્યય

en: Value
gu: મુલ્ય

en: None
gu: એકે નહિ

en: Required
gu: જરૂરી

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Average
gu: સરેરાશ

en: Textfield
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Maximum
gu: મહત્તમ

en: Rows
gu: હરોળો

en: Select list
gu: પસંદગી યાદી

en: Minimum
gu: ન્યુનત્તમ

en: Columns
gu: સ્તંભો
