Matrix field (7.x-2.3) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Prefix
id: Awalan

en: Suffix
id: Akhiran

en: Value
id: Nilai

en: None
id: Tiada

en: Required
id: Wajib

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Custom
id: Tersuai

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Average
id: Purata

en: Textfield
id: Bidang isian teks

en: Maximum
id: Maksimum

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Rows
id: Baris

en: Allowed values list
id: Daftar nilai yang diperbolehkan

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Columns
id: Kolom

en: Column
id: Kolom

en: Radio buttons
id: Tombol radio

en: Row
id: Baris

en: Sum
id: Jumlah

en: exposed
id: terekspos
