Matrix field (7.x-2.3) - en to nl translation catalogue (29 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Value
nl: Waarde

en: None
nl: Geen

en: Required
nl: Verplicht

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Number of columns
nl: Aantal kolommen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Field type
nl: Veldtype

en: Fields
nl: Velden

en: Average
nl: Gemiddeld

en: Number of rows
nl: Aantal rijen

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Rows
nl: Rijen

en: Allowed values list
nl: Lijst met toegestane waardes

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Columns
nl: Kolommen

en: Column
nl: Kolom

en: Radio buttons
nl: Keuzeopties

en: Row
nl: Rij

en: Type of calculation
nl: Berekeningstype

en: Sum
nl: Som

en: exposed
nl: zichtbaar gemaakt

en: Change settings
nl: Instellingen wijzigen

en: -none-
nl: -geen-

en: Allowed values function
nl: Toegestane waarden-functie
