Matrix field (7.x-2.3) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Value
te: విలువ

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Number of columns
te: నిలువు వరుసల సంఖ్య

en: Field type
te: ఫీల్డ్ రకం

en: Average
te: సగటు

en: Maximum
te: గరిష్ఠం

en: Rows
te: వరుసలు

en: Select list
te: జాబితాను ఎంచుకోండి

en: Minimum
te: కనిష్ఠం

en: Sum
te: మొత్తం
