Matrix field (7.x-2.3) - en to vi translation catalogue (24 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Prefix
vi: Tiền tố

en: Suffix
vi: Hậu tố

en: Value
vi: Giá trị

en: None
vi: Không có

en: Required
vi: Bắt buộc

en: Default
vi: Mặc định

en: Update
vi: Cập nhật

en: Number of columns
vi: Số cột

en: Custom
vi: Tùy chỉnh

en: Field type
vi: Kiểu trường

en: Fields
vi: Các trường

en: Average
vi: Trung bình

en: Textfield
vi: Trường văn bản

en: Maximum
vi: Tối đa

en: Configuration
vi: Cấu hình

en: Rows
vi: Số dòng

en: Allowed values list
vi: Danh sách các giá trị được phép

en: Select list
vi: Danh sách chọn

en: Minimum
vi: Tối thiểu

en: Columns
vi: Các cột

en: Column
vi: Cột

en: Row
vi: Hàng

en: exposed
vi: đã trình bày
