Matrix field (7.x-2.4) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Title
de: Titel

en: Prefix
de: Präfix

en: Value
de: Wert

en: None
de: Keine

en: Required
de: Erforderlich

en: Default
de: Standard

en: Update
de: Aktualisieren

en: Number of columns
de: Anzahl der Spalten

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Field type
de: Feldtyp

en: Fields
de: Felder

en: Average
de: Durchschnitt

en: Number of rows
de: Anzahl der Zeilen

en: Textfield
de: Textfeld

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Rows
de: Zeilen

en: Size of textfields
de: Textfeldgrößen

en: Allowed values list
de: Liste zulässiger Werte

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Calculation
de: Berechnung

en: Columns
de: Spalten

en: Column
de: Spalte

en: Radio buttons
de: Optionsschaltflächen

en: Row
de: Zeile

en: Sum
de: Summe

en: exposed
de: hervorgehoben

en: Cell
de: Zelle

en: Change settings
de: Einstellungen ändern

en: -none-
de: -kein-

en: Allowed values function
de: Erlaubte Wertefunktion

en: Column %i
de: Spalte %i

en: @title (Column @i)
de: @title (Spalte @i)

en: Column @i
de: Spalte @i
