Matrix field (7.x-2.4) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Value
fr: Valeur

en: None
fr: Aucun(e)

en: Required
fr: Requis

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Number of columns
fr: Nombre de colonnes

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Field type
fr: Type de champ

en: Fields
fr: Champs

en: Average
fr: Moyenne

en: Number of rows
fr: Nombre de lignes

en: Textfield
fr: Champ texte

en: Rows
fr: Rangées

en: Size of textfields
fr: Taille des champs de texte

en: Matrix Field
fr: Champ Matrice

en: Allowed values list
fr: Liste des valeurs autorisées

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Calculation
fr: Calcul

en: Columns
fr: Colonnes

en: Check boxes
fr: Cocher les cases

en: Column
fr: Colonne

en: Radio buttons
fr: Boutons radio

en: Row
fr: Ligne

en: Type of calculation
fr: Type de calcul

en: Sum
fr: Somme

en: exposed
fr: exposé

en: Cell
fr: Cellule

en: Change settings
fr: Modifier les paramètres

en: Thirty
fr: Trente

en: -none-
fr: -aucun-

en: Allowed values function
fr: Fonction des valeurs autorisées

en: Rounding
fr: Arrondi
