Matrix field (7.x-2.4) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Value
ja: 値

en: None
ja: なし

en: Required
ja: 必須

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Number of columns
ja: カラム数

en: Custom
ja: カスタム

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Fields
ja: フィールド

en: Average
ja: 平均

en: Number of rows
ja: 行数

en: Textfield
ja: テキストフィールド

en: Maximum
ja: 最大

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Rows
ja: 行数

en: Allowed values list
ja: リストに利用可能な値

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Minimum
ja: 最小

en: Columns
ja: カラム

en: Column
ja: カラム

en: Radio buttons
ja: ラジオボタン

en: Row
ja: 行

en: Type of calculation
ja: 計算方法

en: Sum
ja: 合計

en: exposed
ja: 表示

en: -none-
ja: -  無  -

en: Allowed values function
ja: 利用可能な値の関数
