Matrix field (7.x-2.4) - en to jv translation catalogue (18 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Value
jv: Biji

en: None
jv: Nihil

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Number of columns
jv: Cacahe kolom

en: Custom
jv: Kostum

en: Field type
jv: Jinis field

en: Fields
jv: Field

en: Average
jv: Rerata

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Rows
jv: Baris

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediaknā

en: Select list
jv: Daftar pilih
